23. 11. 2016

23. listopadu 2016 v 18:16 | Kůr |  Novyknin1.A
Dnes jsme řadili rozstříhané slabiky do desek s písmenky. Stránku s užšími chlívečky jsme nechali na jednotlivá písmenka, a slabiky jsme řadili na stránku se širšími chlívečky. Na této stránce jsme první dva řádky vynechali a začali až na třetím řádku. První jsme zařadili Ma, za něj Má, ma, má (vše do jednoho chlívečku), vedle jsme dali Me, pod něj Mé, dále me, mé (zase do jednoho chlívečku), vedle Mi, Mí, mi, mí, dále Mo, mo, poslední v řádku bylo Mu, Mů, mu, mů. Takže jsme v celém řádku zaplnili pět chlívečků a v každém byly vždy 4 slabiky kromě Mo). Na dalším řádku jsme pokračovali v duchu stejného algoritmu slabikami La, le, Li, Lo, Lu. Dále pak Sa, Se, Si, So, Su a Pa, Pe, Pi, Po, Pu. Takže jsme slabikami zaplnili cekem 4 řádky. Na stránku k písmenkům jsme si uložili tečku, vykřičník a otazník.
Ve slabikáři jsme dnes nic neudělali, protože jsme třídili, ale když už jsme byli v třídění, tak jsme za odměnu, kdo to měl správně, ve dvojicích přikládali vždy počáteční slabiky k různým obrázkům (k obrázku lavice - la, k letadlu le atd.)
M, ve velkém Matýskovi jsme udělali str. 47, v malém Matýskovi cv. 1 na str. 14 (první sloupeček jsme dělali společně, pak už každý samostatně). Komu to šlo, dostal jedničku, kdo měl chyby, tak jsme si to vysvětlovali.
V písance č. 1 jsme na str. 14 trénovali napojení "ma".
Dú: Písanka č. 1, str. 15 - napojování "la"
Některé děti již skoro uměli básničku - moc je chválím. Domluvili jsme se, že budeme zkoušet na známky tento pátek - kdo bude chtít a ostatní v pondělí.

Omlouvám se, že to píši takhle pozdě. Píši to dnes znovu podruhé. Již jsem to dnes odesílal před pohybovkami, ale když jsem dal zveřejnit, celý text prostě zmizel. Delší texty už budu psát do Wordu a překopírovávat… :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama