19. 12. 2016

19. prosince 2016 v 14:11 | Kůr |  Novyknin1.A
Slab. - str. 15 - četli jsme věty a slova ve sloupci, pak psali větu v deskách s písmenky, opakovali jsme básničku na "t" tiše tiše naší Ančí ..., procvičovali jsme básničku na "j" Jenda sedí pod jabloní... (slab. str. 12), hráli jsme písmenko nás probudí.
Rozdali jsme si nové písanky č. 2, slíbili jsme si, že do nich budeme psát krasopisně a ten kdo bude mít v písance samé jedničky a nebude tlačit na tužku, se v lednu může těšit už na pero. Pero bude bombičkové a zakoupím ho z peněz, které jste platili na začátku roku.
písanku č. 1 si už děti nechají doma.
Písanka č. 2 - dnes jsme napsali str. 1

Dú: písanka č. 2 str. 2 (poslední dva řádky ne) - bylo by dobré, aby písmeno které zrovna píší, si říkali a po napsání slabiky si jí přečetli celou - i tím si opakují a vstřebávají učivo.
Dále prosím o vystřihnutí "Y" a "y"

Děti dostaly všechny (až na Šárku - pro kterou mám kartičku Šimona Prunnera) kartičku (jmenovku - razítko), kde je značka spolužáka ze třídy. Tomu mají buď vyrobit nějaký dáreček, nebo třeba vzít svoji nějakou drobnost - malou hračku, zabalit a nalepit na balíček jmenovku pro koho balíček je a ve čtvrtek přinést do školy a dát ráno pod stromeček. Mohou přinést dáreček i pro někoho dalšího.

Ve čtvrtek už si učení brát nebudeme, uděláme si třídní "nadílku". První dvě hodiny si budeme povídat o Ježíškovi, zazpíváme si koledy a rozdáme dárečky, další hodinu si pustíme pohádku společně s 1.B a čtvrtou hodinu budeme uklízet.
Mám v plánu připravit malé občerstvení v podobě kofoly a kelímků, říkal jsem dětem, jestli budou chtít a některé maminky už mají napečeno, mohou nám přinést trochu ochutnat vánočního cukroví. Kdyby někdo z rodičů s tou kofolou pro jeho dítě nesouhlasil, dejte mi prosím vědět.

Jinak moc a moc děkuji za výpomoc a dárečky:
paní Šplíchalové - za nápadité perníčky jako ozdoby na stromeček - každé dítě ze třídy má vlastní ozdobu se svým jménem - nádhernou perníkovou špičku ve tvaru hvězdy a papírový řetěz na stromeček

paní Moulíkové za výstavní borovičku :o)

paní Škodové za zapůjčení ozdob a řetězů které přinesla dnes Terezka, třeba je použijeme na dozdobení. :o)

Omlouvám se tatínkům, je mi jasné, že také více či méně asistovali - jim také samozřejmě patří velké díky :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama