16. 6. 2017 - akce příštího týdne

16. června 2017 v 17:00 | Kůr |  Novyknin1.A
Omlouvám se za neuveřejnění včerejších úkolů, měl jsem nějaké zařizování a dostal jsem se k PC již pozdě, tak jsem to nechal na dnešek.
Včera jsme tedy ve slabikáři na str. 106 četli pohádku o Karkulce, povídali jsme si o divadle, hercích, scénáři a vytvořili jsme si takový scénář ze str. 106, četl jsem jednotlivé postavy (vlk, Karkulka) a ostatní si červeně kroužkovali řeč Karkulky a tužkou řeč vlka. Pak zkoušeli po dvojicích číst podle postav. Nakonec si samostatně našli v textu, co měla Karkulka v košíku a nakreslili.

Dnes jsme ve slab. na str. 107 samostatně přečetli úryvky textu a doplnili číslicí z obrázků o jakou jde pohádku. Pak jsme si ukázali jak se bude dělat další cvičení a samopstatně na známky hledali a přiřazovali dvojice pohádkových postav.

M - včera ve velkém Matýskovi jsme udělali str. 41 a dostali za úkol do početníků opsat a vypočítat asi 18 příkladů na + a - do 20. Dnes jsme si počítali do početníků další čtyři podobné sloupečky. Na dvou sloupečcích společně jsme si procvičovali a znovu vysvětlovali příklady např. 2+7= , 12+7=, nebo 7-5=, 17-5= a ukazovali si, že desítku se kterou nepočítáme pouze nesmíme zapomenou připočítat. Další dva jsme si vyzkoušeli samostatně, pak si to kontrolovali ve dvojicích, měli slíbenou odměnu za každou chybu kterou najdou :o).
V písance jsme se vrátili k pohádkám na str. 36, doplňovali společně jaké dvojice k postavám patří a zapisovali na tabuli. Za pomoci tabule pak samostatně písanku dopsali.

Dú na víkend: Najít doma nějakou pohádkovou knížku, přečíst si jednu pohádku a umět ji převyprávět.

Příští týden nás čeká hned několik akcí:
V pondělí 19. 6. jdeme na louku u Voznického potoka - budeme zde mít ukázku místních hasičů. Jdeme na devátou - sportovní oblečení, baťůžek se svačinou a pití - bez učení, pláštěnku. Návrat v 11:10 hod.
V úterý jdeme na 9:30 do Mincovny rýžovat zlato. Ať si vezmou normálně učení.

V pátek máme vyhlášeno OČMS (ochrana člověka za mimořádných situací) Ráno po poplachu půjdeme do Hraštice zadem. Po cestě budeme plnit úkoly spojené s OČMS. V Hraštici zajdeme do cukrárny - takže si děti budou moci koupit drobné občerstvení - drobné kapesné vítáno :o). Děti se vrací s paní učitelkou Procházkovou busem v 10:59 z Hraštice. Já pokračuji se třeťáky zpět pěšky.

A ještě k poslednímu týdnu. V úterý 27. 6. jdeme po svačině na pasování na čtenáře do místní knihovny, kde budou děti paní knihovnicí ve spolupráci s panem starostou pasovány na čtenáře.

Ve středu 28. 6. jste srdečně zváni na školní akademii, kde vystoupíme s písní o mimozemšťanech - děti už vědí, kdo je mimozemšťan a kdo je planeta. Prosím o bílá trička pro planety a zelená pro mimozemšťany, ostatní si zabezpečíme sami.
Moc děkuji
Hezký víkend
S pozdravem Kůr
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MagicMax MagicMax | Web | 16. června 2017 v 17:18 | Reagovat

I tak jste hodná, že kvůli nim snažíte. :) A to vám žehná! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama